Bölüm Başkanı‘ndan

Sevgili Öğrenciler;

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ilk öğrencilerini 1993-1994 eğitim-öğretim yılında kabul etmiştir. Bölümümüz kurulduğu günden bu yana eğitim ve öğretim faaliyetlerini uluslararası standartlarda yürütmeyi ve bilimsel araştırmalarda mükemmeli yakalamayı kendine amaç edinmiştir.

Bölümümüz, Üniversitemizin Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde yer almaktadır. Bu yerleşkede, öğrencilerimiz kendilerini, öğrencilik hayatları boyunca sanatsal, kültürel, sportif ve entelektüel etkinlikler içerisinde bulacaklardır. Ayrıca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin çok sayıda Avrupa üniversitesi ile imzalamış olduğu ERASMUS değişim ortaklığı anlaşmaları mevcuttur. Öğrencilerimiz bu değişim programlarından yararlanarak bilgi, görgü ve tecrübelerini arttırabilirler.

İnşaat Mühendisliği, çok geniş istihdam olanaklarına sahip olan mühendislik dallarından biridir. İnşaat mühendisleri bina, köprü, yol, baraj, havaalanı vb. her türlü yapının planlaması, projelendirilmesi, inşası ve denetimi alanlarında görev alırlar. Bu bağlamda inşaat mühendisleri ülke kalkınmasında önemli rol oynarlar. Öğrencilerimize uluslararası standartlarda eğitim sunmak için eğitim programımızı yeni derslerle sürekli güncellemekte ve laboratuvarlarımızı geliştirmekteyiz. İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak açık fikirli, gelişmeleri yakından takip edebilen, geniş bir bakış açısına sahip inşaat mühendisleri yetiştirmek başlıca hedeflerimizden biridir.

Bölüm başkanı olarak bütün öğrencilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor, siz geleceğin inşaat mühendislerini bölümümüzde görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Mehmet Uğur TOPRAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı

 
Son Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2023, Cuma